TikTok Mavi Tık

 • 7 min read
TikTok mavi tık

Tiktok Başta olmak üzere günümüzde sosyal medya kullanımları oldukça artmış durumda. Özellikle gençler tiktok hesaplarını aktif olarak kullanıyorlar. Tiktok hesaplarında mavi tik almanın yolları ise herkes tarafından merak ediliyor. Tiktok mavi tik nasıl ve kaç takipçide alınır? Tiktok mavi tik kimlere verilir? Tik tok mavi tık başvurusu nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
Tiktok Mavi Tik almak için belli başlı prosedürlerin uygulanması gerekiyor. Öncelikle ilk yapılması gereken ve en önemlisi kaliteli içerikler üretilmesidir. Tiktok’ta kaliteli içerikler üretildikçe tiktok platformu kişiyi keşfet bölümüne çıkarır. Takipçi sayısının artması ise de mavi tik alma şansını da arttıracaktır.

TikTok'ta Nasıl Doğrulanır?

TikTok Mavi Tık almak önem kazandı. TikTok günümüzün çevrimiçi dünyasında müzik pazarlamasının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Daha geniş bir kitleye ulaşma ve bir gecede viral bir sansasyon olma fırsatıyla, sanatçıların TikTok’u müzik kariyerlerine yardımcı olabilecek bir araç olarak görmelerine şaşmamalı.

TikTok’ta doğrulanmak, müzik kariyerinize ihtiyaç duyduğu üstünlüğü sağlayabilir. Doğrulama, özgünlüğü göstermede ve çevrimiçi güven oluşturmada önemlidir; böylece hayranlarınız, sevdikleri gerçek sanatçıyla etkileşim kurduklarını bilirler.

TikTok’ta doğrulanmak kolay değil ve uyulması gereken bazı katı kurallar var, ancak yapılabilir. Kendi başınıza başlatabileceğiniz bir süreç olmasa da, TikTok’un hesabınızı doğrulaması için şansınızın lehinize olduğundan emin olabilirsiniz. Ve bu yazıda size TikTok’un nasıl doğrulanacağı konusunda bazı ipuçları vereceğiz.

Müziğinizi TikTok'a nasıl koyabilirsiniz?

Öncelikle, müziğinizin henüz TikTok’ta olmadığından emin olun. Sonrasında yapmanız gerekenler:


• Hesabınıza giriş yapın
• “Yayınlarım” sayfasına gidin
• Sosyal medya platformlarına iletmek istediğiniz yayını bulun – bu süreç müziğinizi TikTok’un yanı sıra Instagram ve Facebook’ta da alır
• Sürümde “Sosyal Teslimat” sekmesini seçin
• Bu özelliği etkinleştirmeden önce onay kutusunu dikkatlice okuyup anladığınızdan emin olun.

Ve bu kadar. Birkaç gün içinde yayınlarınız, sizin ve hayranlarınızın paylaşması için TikTok’ta yayınlanacak

TikTok’ta Mavi Tik (Sayfa Doğrulama) Nasıl Alınır?

Tiktok, bir hesaba mavi tik vermek için bazı kriterlere ve aşamalara ihtiyaç duyuyor. Bu kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde mavi tik almanız kolaylaşacaktır. 

Popüler sosyal medya uygulaması olan TikTok’ta birçok fenomen mavi tik veya mavi rozet almaya çalışıyor. Fakat TikTok’ta mavi tik alabilmenin belli kriterleri mevcuttur. Bu kriterler ise şu şekilde; 

1-Hesabın doğrulanmış bir e-posta adresi ve telefon numarasına bağlı olması şarttır. 

2-Sürekli kullanılan aktif bir hesap olmasının yanında eğlenceli ve daha çok trendlerden seçilen video konseptlerinin yapılmış olması mavi tik almayı kolaylaştırır. 

3-Takipçi sayısının fazla olması, gerekir. 

4-Videoların düzgün olması ve #(hashtagli) olması da popülerlik açısından önemlidir. 

5-Düzenli olarak her gün içerik paylaşılması da mavi tik almanızı hızlandırır. 

6-Videoların beğenilerinin organik ve fazla olması gerekmektedir. 

7-TikTok arama kısmında aratılıyor olmanız da mavi tik almak açısından önemlidir. 

Tanınmış bir isim örneğin şarkıcı, oyuncu, siyasetçi vs gibi ünlü isimler olmak ta mavi tik almayı kolaylaştırır. Özgün içerikler ve eğlenceli videolar dikkat çekerek popülerliğinizi arttırır. Videoların izlenme sayısının çok yüksek olması gerekmektedir.

TikTok'ta doğrulanmak ne anlama geliyor?

Mavi onaylı rozet, TikTok’un hesabın onu temsil eden kullanıcıya ait olduğunu onayladığı anlamına gelir. Hem arama sonuçlarında hem de profilin kendisinde kullanıcının hesap adının yanında görünecektir. TikTok doğrulaması, genellikle ünlüler, markalar ve tanınmış kişiler (ve tabii ki sanatçılar ve müzisyenler dahil) gibi kopyalanma riski altında olan kişilere ayrılmış bir ayrıcalıktır.

Doğrulanmış bir rozet, TikTok’un hesabın temsil ettiği kullanıcıya ait olduğunu kesin olarak onayladığı anlamına gelir. Arama sonuçlarında ve profilde TikTok kullanıcısının hesap adının yanında görünür mavi bir onay işareti olarak görünür.

Bir profil, kullanıcı adının altında rozete sahip değil ise ama bunu profillerinde başka bir yerde (örneğin biyografilerinde) gösteriyorsa, bu doğrulanmış bir hesap değildir. Doğrulanmış rozetler sadece TikTok tarafından uygulanabilir ve her seferinde aynı yerde görünür.

TikTok onaylı bir hesabın benim için avantajları nelerdir?

Aranan mavi tik almak, günümüzün dijital dünyasında bir sanatçı olarak öne çıkmanıza ve sağlıklı bir dozda nüfuz eklemenize yardımcı olacaktır. Anında hesabınızın resmi bir marka kanalı olduğunu gösterir ve hayranlarınıza gerçek sizle etkileşim kurduklarına dair güvence verir. Doğrulanmış hesabınızla karşılaşan yeni potansiyel hayranların da sizi takip etme olasılığı daha yüksek olabilir.

Tiktok Mavi Tik Başvurusu

Tiktok mavi tik başvurusu, tiktok platformunun üzerinden yapılmaktadır. Doğrulanmış hesap rozeti başvurusu için hesap aktifliğiniz epey önemli. Ayda yılda bir video attığınız bir hesap için muhtemelen tiktok’tan mavi tik alamayacaksınızdır. Düzenli, etkileşimi yüksek bir hesabın tiktok mavi tik başvurusu yaparak onaylanmış bir hesaba sahip olması çok daha kolaydır.

TikTok Mavi Tık doğrulaması satın alabilir miyim?

Hayır. Hesabınızın doğrulanmasını sağlayan herhangi bir hizmete kanmayın, özellikle çok para için. TikTok dışında hiç kimse bunu gerçekleştiremez. Tek yol ekip tarafından seçilmek ve bunu ücretsiz olarak verecekler. Ne yazık ki, hesabınıza ve kişisel bilgilerinize erişmek için tasarlanmış birçok dolandırıcılık var. Bunlara düşmek size sadece çok paraya mal olmakla kalmaz, aynı zamanda TikTok hesabınıza mal olarak yasaklanmanıza da neden olabilir.

Hesabın orijinal, benzersiz, aktif olup olmadığı ve – elbette – Tiktok Topluluk Kurallaırna ve Hizmet Şartlarına uygun olup olmadığı da dahil olmak üzere, doğrulanmış bir rozet verilirken dikkate alınan bir dizi faktör vardır.

TikTok'ta bir hesabın doğrulanıp doğrulanmadığı nasıl anlaşılır?

TikTok, tüm insanların eğlenceli kısa videolar oluşturması, paylaşması ve izlemesi için bir topluluktur. TikTok’ta en sevdiğiniz şarkıcıyı, markayı, ünlüyü veya profesyonel spor takımını takip ediyor iseniz, isimlerinin yanında mavi bir onay işareti görmüş olabilirsiniz. TikTok, kullanıcıların takip etmeyi seçtikleri hesaplar hakkında bilinçli seçimler yapmalarına yardımcı olmak adına doğrulanmış rozetler sağlar. Kullanıcılarımız her kesimden gelir ve doğrulanmış rozet, sahte veya hayran hesabı yerine gerçek anlaşmayı takip ettiğinizi bildirmenin hızlı ve en net bir yoludur.

TikTok'ta nasıl doğrulanırım?

Instagram, Facebook ve Twitter’dan farklı olarak doğrulama talep edemezsiniz. Bunun yerine, TikTok’un, o mavi rozeti doğru kişilere ulaştırmaktan sorumlu olan İçerik Oluşturucu Başlatma Ekibi tarafından belirlenen katı bir yönergeleri vardır.

İçerik Oluşturucu Başlatma Ekibi ile birlikte çalışan TikTok uzmanı Rachel Pederson’a göre, doğrulama için bazı kriterler şunlardır:

 • Günlük takipçi artışı

  Her gün yeni takipçiler ile sürekli olarak büyüyor olmalısınız. Rachel günde 500-2000 arası tavsiye veriyor.

  Diğer sosyal medya hesaplarınızda zaten büyük bir takipçi kitleniz olabilir, bu durumda takipçilerinizi TikTok hesabınıza yönlendirdiğinizden emin olun, onları sizi orada da takip etmeye teşvik edin.

 • İzlenme süresi artışı

  Videolarınızın ortalama izlenme sayısı ve izlenme süresi artıyor olmalı.

 • Viral İçerik

  Sürekli viral hale gelen içerikler oluşturuyorsanız bu sizi bir çok adım ileriye taşıyacaktır.

 • Medya Kapsamı

  Size güvenilirlik sağladığı için, cebinizin altında iyi bir basın kapsamına sahipseniz, şansınızı artıracaksınız. Bunu nasıl başaracağınızdan emin değilseniz, bir yayıncı veya pr olmadan nasıl basında yer alacağınıza ilişkin bilgiler edinmeye çalışın.

TikTok doğrulama şansınızı nasıl artırabilirsiniz?

 • Tutarlı ve ilgi çekici içerik üretin 

  Sürekli olarak paylaşmaya değer yüksek kaliteli ve ilgi çekici içerikler yayınlayarak TikTok’ta takipçi sayınızı artırın. TikTok trendleri ve hashtag’leri ile güncel kalırken, ne tür içeriğin iyi performans gösterdiğini ve izleyici türünüz ile rezonansa girdiğini görmek için size benzer sanatçılar hakkında biraz araştırma yaptığınızdan emin olun.

 • Yüksek etkileşim ve katılım yakalayın

  TikTok, ne kadar gönderi paylaştığınızı ve diğer kullanıcılarla ne kadar etkileşim kurduğunuzu görmek isteyecektir. Bu, meydan okumalar ve yarışmalar üzerinden veya diğer doğrulanmış kullanıcıların içeriklerini beğenerek ve bunlara yorum yaparak, müziğinizin bağlantılarını paylaşarak ve düetlere katılarak hayranlarınızla olabilir.

 • Diğer sosyal platformlarda doğrulanın

  Diğer sosyal hesaplarınızda bu mavi tik almak bir onay damgası gibidir ve diğer sosyal hesaplarınızda olması TikTok’ta alma şansınıza yardımcı olabilir. Talep edebileceğiniz gibi Instagram, Facebook ve Twitter’da biraz daha kolay. Henüz yapmadıysanız, bu diğer platformlarda denemenizi ve doğrulamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ne kadar çok, o kadar iyi.

 • Kurallara uyum sağlayın

  TikTok, Topluluk Kurallarına ve Hizmet Şartlarına uyan hesapları doğrulamak isteyecektir. Bu kuralları ihlal etmek, moderatörler tarafından işaretlenmenize neden olacak ve doğrulanma şansınızı büyük ölçüde azaltacaktır.

Sabırlı olun ve Zaman Verin.

Ne yazık ki, hiçbir şey size TikTok doğrulamasını garanti edemez, ancak tavsiyemize uyun, yüksek kaliteli içerik oluşturmaya devam edin ve hesabınızı büyütmeye çalışın. Azim, ama hepsinden önemlisi, onunla eğlenin. Yavaş ve sakin olan yarışı kazanır! TikTok’ta mavi onay işareti alana kadar, blog yazılarım da dahil olmak üzere diğer sosyal medya kılavuzlarıma göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir