Facebook Instagram Reklamları

Facebook Instagram Reklamları ; Hedef kitlenizle etkileşim kurun, bilinirliğinizi arttırın ve satışlarınızı katlayın!

google reklamları ajansı

Facebook & Instagram Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook ile işletmenizin dijital dünyadaki müşterilerini bulun. Bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.

Instagram Reklamları

Instagram’ın yüksek etkileşimli yapısı ile kullanıcılar işletmenizi ve ürünlerinizi keşfetsin.

Facebook Reklamları ile Hedef Kitleniz Burada!

Her gün 1,2 milyar insan arkadaşlarıyla, sevdikleriyle bağlantı kurmak ve ilgilendiği sayfaları takip etmek için sosyal mecrada… Facebook reklamları size gelişmiş hedefleme seçenekleri ile potansiyel müşterilere ulaşmanızı ve satışlarınızı arttırmak için harika bir fırsat sunar.

Instagram Reklamları ile Hızlı Etkileşim!

Her gün 500 milyondan fazla kullanıcı kendi fotoğraflarını paylaşmak, çevresinde gördüğü ilginç anları paylaşmak ve keşfetmek için Instagram’ı ziyaret ediyor. Markalar, etkileşime hazır hedef kitleleri ile hızlıca satışlarınızı arttırmak için Instagram reklamlarını kullanmakta.

Verimlilik, Ölçeklendirilebilirlik ve Karlılık

Dünyada her ay 1,9 milyardan fazla insan Facebook’u, 800 milyondan fazla insan Instagram’ı aktif olarak kullanıyor. Dijital pazarlama verimliliğini arttırmak ve potansiyel müşterilerinizle hızla etkileşime geçmek için Facebook ve Instagram önemli bir pazarlama aracıdır.

Facebok & İnstagram Reklamları ile Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması, markanız hakkında farkındalık oluşturmak, hem potansiyel hem de sadık müşterilerle bağlantı kurmak ve her zaman hayalini kurduğunuz nitelikli müşteri adayları oluşturmak için harika bir araçtır. Tarihin en büyük iki sosyal medya platformunda bir reklam kampanyası yürütmek, söylenenden daha kolay bir iştir.

Yeni bir kampanyaya dalmadan önce, Facebook ve Instagram reklamları hakkında gerekli bilgilerin yanı sıra uzman ipuçlarını ve püf noktalarını gözden geçirmek için zaman ayırmanıza değer. Reklamlarınızı bu platformlarda optimize etmekten sosyal medya kampanyalarınızı katlanarak büyütmeye, reklam hedefleme stratejilerinizi mükemmelleştirmeye kadar,  Facebook ve Instagram reklamcılığı hakkında önemli notları sizler için derledik.

  • Diğer sosyal medya platformlarına kıyasla Facebook ve Instagram kullanmanın faydası nedir?
  • Facebook ve Instagram reklamcılığı SSS’leri
  • Facebook ve Instagram’da reklam vermenin maliyeti nedir?
  • Facebook ve Instagram’da reklam vermek buna değer mi?
  • Facebook ve Instagram, sosyal medya pazarlamanız için neden daha iyi bir seçimdir?

 

Facebook ve Instagram Reklamlarını Kullanmanın Diğer Sosyal Medya Platformlarına Göre Faydası Nedir?

Facebook ve Instagram, geniş bir insan ağına hitap eden sosyal medya platformlarıdır. Bu zaten, neden birincisinde yaklaşık üç milyar aktif kullanıcı ve ikincisinde bir milyardan fazla aktif kullanıcı olduğunu açıklayabilir. LinkedIn’de bulmanız muhtemel olan türde profesyonel içerik sunan daha ciddi kullanıcılarla arkadaş olabilir ve onları takip edebilirsiniz. Ancak bu iki platform genel olarak normal, sıradan insanların birbirleriyle etkileşime girebileceği bir yerdir. Ayrıca, 

Facebook ve Instagram’da bulunan pek çok ünlü, tanınmış şahsiyet ve dikkate değer insanla da, şüphesiz bir çekicilik var. Çok sayıda kullanıcıyla, Facebook ve Instagram’daki en büyük hedef kitleye ulaşma olanağına sahipsiniz. Ortalama bir kullanıcının her iki platformda günde yaklaşık 2 saat geçirdiği tahmin ediliyor.

Facebook ve Instagram, muhteşem görsel yapıları nedeniyle diğer platformlara göre avantajlıdır. İnanılmaz fotoğraflardan kişisel videolara ve komik GIF’lere kadar, Facebook ve Instagram görsel yardımlarıyla gelişiyor. Dünya çapında Facebook ve Instagram’daki milyarlarca kullanıcı nedeniyle, gönderilerin yüz binlerce tepki ve hatta daha fazla gösterim toplama şansı baya yüksektir.

Facebook ve Instagram'da Reklam Vermenin Maliyeti Nedir?

Facebook ve Instagram’da reklam vermenin maliyeti çeşitli faktörlere göre değişecektir. Tipik olarak, Facebook’ta yayınlanan reklamlar için tıklama başı maliyet (TBM) 2 TL veya daha azdır. Bu, genellikle tıklama başına 1 TL veya daha düşük maliyetli olan Twitter dışındaki diğer tüm sosyal medya platformlarından önemli ölçüde daha ucuzdur. Nihayetinde, yine de ücret gerçekten kampanyanıza, hedefinize, hedeflemenize, neyi tanıttığınıza, CTA’nıza ve reklam metninizin ve reklam öğelerinizin kitlenizde nasıl yankılantığına bağlıdır. Gelişmiş hedefleme özellikleriyle birlikte Facebook ve Instagram reklamcılığı, dikkate alınması mecburi bir güçtür.