2021 Yılında Otomasyonla Daha Fazla Para Kazanmanın 4 Yolu

  • 6 min read

İş geliştirme araçları, işinize gelişimin her aşamasında yardımcı olur. 

İş geliştirme araçları, görevleri kolaylaştırarak üretkenliği artırır.

İş geliştirme araçları faaliyetleri otomatikleştirir. 

İş geliştirme araçları, daha önemli işler için size zaman tanır. 

Bu yazıda tartışılan iş geliştirme araçları, şirketinize büyümenin her aşamasında yardımcı olur. İster bir başlangıç girişimi ister deneyimli bir girişimci olun, iş geliştirme araçları tam size göre.

İş geliştirme araçlarının avantajlarını keşfetmek için okumaya devam edelim.

Dijital dönüşüm, şirketlerin işlerini daha rahat, verimli ve rahat yollarla yapmalarının yolunu açtı. 

Teknolojinin sürekli büyümesiyle birlikte, her gün daha fazla uygulama, hizmet ve otomasyon programı geliştirilmektedir. Bu hizmetler ve programlar, işletme sahiplerinin daha az insan gözetimi ile uzaktan çalışmasına olanak tanır. 

İnsanlar dijital hizmetlere ve platformlara daha fazla güvendikçe, işletmeler de aynı şekilde dijitale geçti. 

Hatta pazarlama ve reklamcılık bile artık çevrimiçi yapılıyor. Böylelikle “dijital pazarlama” terimi oluşturulmuş olur. 

Bu, potansiyel müşterilere uzaktan ulaşmak için İnternet ve sosyal medya platformlarını kullanan pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini ifade eder . 

Dijital pazarlamanın büyük bir yönü içerik pazarlamadır. Bu, belirli bir işi teşvik etmek için iletişim kanallarının ve farklı medya türlerinin kullanılmasıyla ilgilidir. 

İçerik pazarlaması farklı şekillerde yapılabilir. Bu, müşterinin dikkatini çekecek infografiklerin veya görsellerin, videoların , blogların ve öne çıkan makalelerin oluşturulmasını içerir. 

İçerik pazarlamasında kullanılabilecek başka stratejiler var. Örneğin, bazı markalar belirli bir pazara ulaşmak için etkileyicilerle ortaklıklar kurar. Diğerleri ise soruları ve müşteri endişelerini gerçek zamanlı olarak ele alabilen özel bir ekibe sahip.

İçerik pazarlaması, web siteleri ve sosyal medya platformları için yapıldığından daha fazla müşteri getiriyor . Bu yerlerde izleyicileriniz pratik olarak her yerden gelebilir.

İçerik Pazarlama Otomasyonu Nedir?

Tahmin edebileceğiniz gibi, benzersiz içerik oluşturmak ve grafikler tasarlamak tam olarak kolay bir iş değil. Zaman zaman müşterilerinizle etkileşim kurmak sizin açınızdan da tutarlılık ve çaba gerektirir. Ancak teknolojik gelişmeler sayesinde bir kez daha, işletme sahiplerinin tüm bunları manuel olarak yapması gerekmiyor. 

2006’dan 2008’e kadar, satıcılar dijital ve içerik pazarlama stratejilerinde çeşitli süreçleri otomatikleştirebilen iş geliştirme araçlarını dahil etmeye başladı. 

İçerik pazarlama otomasyonu, pazarlama süreçlerinizde tekrar eden süreçleri tanımlama sürecidir. Tanımlandıktan sonra, bu görevler bir yapay zekaya veya insan müdahalesi olmadan müşterilerle başa çıkabilen ve siparişleri işleyebilen bir platforma taşınır. 

Bunların yaygın bir örneği, belirli bir şekilde yanıt verecek şekilde programlanabilen sohbet robotlarıdır. Bir diğeri, pazarlamacıların gönderileri ve e-posta patlamalarını planlamasına olanak tanıyan e-posta pazarlama ve sosyal medya araçları olabilir.

Ek olarak, içerik pazarlama otomasyonu sadece çevrimiçi işletmeler veya e-ticaret sektörü için değildir. Emlak acentelerinden, onarım hizmetlerinden, seyahat acentelerinden ve hatta hukuk hizmetlerinden her şey, müşterileri çekmek ve elde tutmak için pazarlama otomasyonunu kullanır. 

Otomasyon programlarının kullanılmasıyla, işletmeler üretkenlikte önemli bir artış ve genel giderlerde bir azalma görmeyi başardılar . Hala ikna olmadıysanız, aşağıda içerik pazarlama otomasyonunun her türlü işletme için neden faydalı olduğuna dair bazı nedenler var.

İş Geliştirme Araçlarının Avantajları

Pazarlama Ekibinizin Verimliliğini Artırır

Pazarlama ekibiniz, zamanını ve enerjisini tekrar eden ve idari görevlere harcamak yerine, işiniz için beyin fırtınası fikirlerine ve stratejilerine odaklanabilir çünkü basit görevleri otomasyon yazılımına bırakabilirler. 

Böylece, ekibiniz markanıza patronluk taslayacak daha fazla insanı yakalayacak yeni fikirler üretebilir. Bazen, tekrar eden görevler kişinin zamanının çoğunu alabilir ve daha fazla gelişme için fırsatları sınırlayabilir. Otomasyon ile ekibiniz işinizi daha etkili bir şekilde iletebilir (veya tanıtabilir), daha fazla insana ulaşabilir ve şirketin büyümesine yardımcı olabilir.

Uygulanabilir Olası Satışların Sayısını Artırın

Büyüyen ve yerleşik her işletme artık sosyal medyada çünkü müşterilerin ve potansiyel müşterilerin olduğu yer burası. Aynı şekilde, sosyal medyadayken, müşterilerin ulaşıp belirli ürün ve hizmetler hakkında soru sormak veya açıklama yapmak için bir mesaj göndermesi engellenemez. 

Giderek artan sayıda görevle birlikte, pazarlamacılar bazen bu mesajları sosyal medyada, e-postalarda ve web sitelerinde kabul etmekte başarısız oluyor. Bununla birlikte, chatbotlar gibi otomasyon araçlarının yardımıyla, potansiyel müşterileriniz gerçek müşterilere dönüşebilir. 

Sohbet robotları şu şekilde çalışır: Bir müşteri bir mesaj gönderdiğinde, sohbet robotu müşteriyi onaylamak için otomatik olarak önceden yazılmış bir mesajla yanıt verir. Daha sonra, sadece birkaç dakika içinde müşteriye kişisel bir cevap verebilmeniz için uyarılacaksınız.

Daha Fazla Müşteri Elde Edebilirsiniz

Müşterilerin farklı istekleri ve ihtiyaçları vardır. Markanıza ne kadar sadık olurlarsa olsunlar, bir süre sonra daha iyi alternatifler aramaya başlayacaklar. Bu, özellikle sürekli değişen müşteri taleplerine ayak uydurmak için ürünlerinizi veya hizmetlerinizi iyileştirmede veya yenilik yapmada başarısız olursanız geçerlidir. 

Böylece, otomatik içerik pazarlaması ile pazarın nasıl performans gösterdiğini ve nasıl sürekli değiştiğini kolayca okuyabilir ve anlayabilirsiniz. 

Bunu yazılımdan topladığınız verilerde bulabilirsiniz. Aynı şekilde, bu verileri işinizdeki birkaç şeyi değiştirmek ve bunları müşterinizin ihtiyaçlarına uyacak şekilde geliştirmek için kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz verilerle, müşterilerinizin tercihleri hakkında içgörüler elde edebilir ve hatta davranışlarında ve satın alma kararlarında bir kalıp fark edebilirsiniz.

Artan Gelirler

Daha fazla müşteriyi elde tutabildiğinizde ne olur? İşletmeniz elbette daha fazla gelir elde edecek. Ancak, sadece bu değil. 

Otomasyon, işletmeniz için aynı anda birkaç görevi zaten işlediğinden, işinizle ilgilenmek için büyük bir ekibe sahip olmanıza gerek yoktur. Bu, operasyonel giderlerinizin önemli ölçüde azalacağı anlamına gelir. Böylelikle işletmeniz, onu geliştirebilecek veya daha yeni bir pazara genişletebilecek diğer yönlere yatırım yapmak için daha fazla kaynağa sahip olacaktır.

Nasıl Başlanır ?

Bazı işletme sahipleri, içerik pazarlaması fikrine boğulabilir ve uygulamaları ve platformları otomatikleştirmek ilk başta kavramak özellikle zordur. Bununla birlikte, işletmenizi dijital olarak tanıtmaya başlamak için bir teknoloji gurusu olmanıza gerek olmadığını unutmayın. Antalya Dijital Pazarlama Ajansı gibi profesyonel dijital pazarlamacılardan her zaman yardım isteyebilirsiniz. Bu profesyoneller size tüm sürecin bir yolunu verebilir ve sizi işinizin ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmış yeni iş geliştirme araçları ve stratejileriyle tanıştırabilir. Süreç hakkında hala daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, herhangi bir karar vermeden önce daha fazla bilgi öğrenebilirsiniz . Yeni bir pazarlama yöntemine girmeden önce, öncelikle temelleri anlamanız gerekir.

Sonuç : İş Geliştirme Araçlarının Avantajları

Dijital dünya, birçok yönden yaşama şeklimizi değiştirdi. Hemen hemen her şey dijital olarak yapılabilir. Çevrimiçi çalışabilir, oynayabilir, alışveriş yapabilir ve hatta yemek sipariş edebiliriz. Sosyal medyada ve web sitelerinde yapılan büyük miktarda faaliyetle, işletmelerin de insanların olduğu yere yakın olması gerekiyor. Böylece dijital ve içerik pazarlama ortaya çıktı.

Bir kez daha teknolojik gelişmeler sayesinde, iş yapma ve pazarlama yöntemleri bile değişen müşteri taleplerine ayak uydurmak için otomatikleştirildi. İşletme sahiplerinin yapması gereken tek şey, bu yeni teknolojilerin potansiyellerinden yararlanmaktır. 

Özet: Bu gönderi, bir işletmenin büyümesinin herhangi bir aşamasında iş geliştirme araçlarını kullanmanın dört avantajını paylaştı. 

İçerik pazarlama otomasyonu araçlarına odaklanan iş geliştirme araçlarını kullanmanın avantajları için bu kılavuz. 

İş geliştirme araçlarının dört avantajı vardır: 

  • Üretkenliği artırın.
  • Potansiyel müşterileri artırın.
  • Müşterileri elinizde tutun.
  • Geliri artırın. 

İş geliştirme araçları, daha önemli işler için size zaman tanır. 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir