Facebook Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

  • 5 min read
facebook reklam hesabi nasil olusturulur

Facebook Business Manager altında hiç bir reklam hesabı oluşturdunuz mu veya talep ettiniz mi acaba? Facebook reklamları yayınlamak istiyorsanız, sizin ve ekip üyelerinizin reklamları yayınlamak için kişisel reklam hesabınızı kullanması aslında uygun değildir. Facebook reklamlarını veya sayfalarını yönetmek için kullanılabilirliği genişletmek amacıyla Facebook, Nisan 2014’te Facebook Business Manager’ı başlattı . Böylece, ekip üyelerinin veya reklamverenlerin tüm reklam hesaplarınızı, Sayfalarınızı, uygulamalarınızı ve izinlerinizi tek bir yerden yönetmesine olanak tanıdı.

Şimdi sizlere, Facebook işletme yöneticisi altında yeni bir hesabı nasıl oluşturabileceğinizi veya mevcut bir reklam hesabını nasıl talep edeceğinizi ve ekibiniz için birçok Facebook varlığında izin yönetimini nasıl güçlendireceğinizi anlatacağız.

1. Facebook İşletme Yöneticinizi açınız! https://business.facebook.com . Sizinkini henüz oluşturmadıysanız, oluşturmak için adımları izleyin.

2. İşletme Yöneticisi Ayarlarınıza gidiniz ve “Kişiler ve Varlıklar” altında “Reklam Hesapları” sekmesini göreceksiniz.

facebook reklam hesabı nasıl oluşturulur
İşletme Yöneticisi Ayarlarındaki "Reklam Hesapları" sekmesi.

Eğer işletme yöneticisinde hiç reklam hesabınız yoksa, aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi bir açılır menü “Yeni Reklam Hesapları Ekle” göreceksiniz.

facebook reklam hesabı nasıl oluşturulur
Yeni bir Reklam Hesabı Oluşturun.

3. Evet, Yeni bir reklam hesabı oluşturmak istiyorsanız, lütfen “Yeni bir Reklam Hesabı Oluştur” u seçin.

4. Reklam hesabı adınızı yazınız ve “Saat dilimi” ve “Para Birimi” ni seçiniz. Lütfen para biriminin Facebook tarafından devre dışı bırakılmasını önlemek için daha sonra eklemek istediğiniz ödeme yönteminin para birimi ile tutarlı olması gerektiğini unutmayınız. Facebook, bu Reklam hesabıyla kampanya yürüttüğünüz zaman saat dilimi ve para birimi ayarlarını kullanacaktır.

facebook reklam hesabı nasıl oluşturabilirim
facebook reklam hesabı nasıl oluşturuluyor
Reklam hesabına kişi ekleyin.
facebook reklam hesabı oluşturma
Reklam Hesabı Oluşturuldu! Şimdi Ödeme Yöntemleri ekleyin.
facebook reklam hesabı
Ödeme yönteminizi girin.
facebook reklam hesabı oluşturma aşamaları

İşletme Yöneticinizde en çok 2 reklam hesabı oluşturabilirsiniz! Ek olarak, orijinal kişisel reklam hesabınız da İşletme Yöneticinize taşınabilir. 2. adıma geri dönün. Ve bu sefer “Bir Reklam Hesabı Alın” ı seçiniz. Kişisel reklam hesap kimliğinizi yazmanız ve isteği onaylamanız yeterlidir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra, tüm reklam hesaplarınızı tek bir yerden yönetebilir ve kontrol edebilir durumda olacaksınız.

Facebook Business Manager'a mevcut bir reklam hesabı nasıl eklenir?

Zaten bir reklam hesabınız varsa, daha iyi yönetim için onu Facebook İşletme Yöneticinize de ekleyebilirsiniz. 2. adımda, bu kez “Bir Reklam Hesabı Talep Edin” i seçebilir ve ayarları tamamlamak amacıyla mevcut reklam hesabı kimliğinizi yazabilirsiniz! 

Kampanya yürütmek için kişisel reklam hesabınızı kullandıysanız eğer, kişisel reklam hesap kimliğinizi burada bulabilirsiniz . Sadece talep edin ve kişisel reklam hesabınızı Facebook Business Manager’a ekleyiniz! 

Facebook yeniden hedefleme kampanyasını hiç duydunuz mu? Kendi web siteniz için kurmak istiyorsanız, otomatik olarak yapılması için Antalya Dijital Pazarlama’yı deneyin!

Facebook Reklam Hesabı Oluşturma Özeti

6 Adım'da Facebook Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

  1. Öncelikle facebook.com üzerinden Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapınız. 
  2. Sağ üst kısımdan İşletme Ayarları kısmına tıklayınız. 
  3. Sol menüden ‘’Hesaplar > Reklam Hesapları’’ kısmını seçiniz. 
  4. Reklam hesapları kısmında ‘’Ekle’’ düğmesine tıklayıp ‘’yeni bir reklam hesabı oluşturun’’ sekmesine tıklayınız. 
  5. Daha sonra karşınıza çıkan ‘’reklam hesabı adı, saat dilimi, para birimi ve ödeme yöntemi ekle’’ kısımlarını doldurunuz. 
  6. ”Bu hesap kimin için kullanılacak” ekranı açılacak. Bu kısımda eğer ki kendi işletmenizin reklamlarını yayınlayacaksanız kendi işletmem tuşunu, eğer ki başka bir işletmeye hizmet verecekseniz başka işletme ya da müşteri kısmını seçiniz ve oluştur’a tıklayın. 
 

Tebrikler artık bir yeni bir reklam hesabına sahipsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir