Facebook Reklamları

Facebook Reklamları ülkemiz pazarı için büyük önem arz etmektedir. Türkiye’de en fazla üyeye sahip olan ve en hızlı büyüyen sosyal mecra Facebook’tur. Yalnızca genç nüfusa hitap etmeyen Facebook, internete ve teknolojiye ilgi duyan kariyer sahibi insanların da ilgi alanına giriyor. Sosyal ağ üzerinden yayılan reklamınız bu şekilde dilden dile, gözden göze daha kolay ulaşabilir. Bu sayede reklamınız bir kez gösterildikten sonra birden fazla potansiyel müşteriye ulaşmanız her zaman mümkündür. Bu, sosyal medyada yapılan reklamların en büyük artısıdır.

Facebook Reklamları ile hedefe kolayca

Hedef kitlenize ulaşan en kolay yollarından biri de Facebook’tur. Reklamlarınızı ülkeye, şehre, cinsiyete, yaşa, anahtar sözcüğü, medeni durumuna, eğitim durumuna, iş ünvanına ve daha bir çok faktöre göre hedefleyerek istediğiniz kitleye kolayca ulaşabilirsiniz. Bu yolla bütçenizi de ürününüzle en çok ilgilenen kitle için değerlendirmiş olursunuz.

Facebook Reklamları
Facebook Reklamları

Potansiyel Müşteriler Bulma Reklamları

Ürün ya da hizmetinizle ilgilenen insanların bilgilerini hızlıca toplayacağınız kanallardan belki de en önemlisi Facebook ve Instagram’daki potansiyel müşteri reklamlarıdır. Bu reklamlar görsel, video veya döngü kullanılarak sunulur ve bireyler etkileşime geçtiğinde tek tıkla sizinle e-mail, telefon bilgilerini paylaşaran bunları potansiyel müşteri formu takip eder.

Facebook Reklamları Sayfa Beğenmeleri

Sayfa gönderilerinizi daha fazla beğenme, yorum, Reklamların kullanıcılar tarafından beğenilmeleri için sayfa beğenmelerini kullanabilirsiniz. Marka bilinirliğinizi arttırır.paylaşım ve fotoğraf görüntülemesi elde etmek üzere ön plana çıkarabilirsiniz. Marka bilinirliğinizi arttırır.

Facebook Reklamları Teklifler

Facebook’ta paylaşabileceğiniz indirimler bu teklifler başlığında toplanır. Teklif reklamı görsel, video veya döngü olarak tasarlanabilir.

Gönderi Etkileşimi

Sayfa gönderilerinizi daha fazla beğenme, yorum, paylaşım ve fotoğraf görüntülemesi elde etmek üzere ön plana çıkarabilirsiniz. Marka bilinirliğinizi arttırır.

Etkinlik Yanıtları

Etkinliğinizin bilinirlik kapasitesini artırmak ve ürününüz hakkında daha fazla yanıt almak için etkinlik yanıtı reklamlarını kullanabilir, reklamlarınızı görsel veya video olarak tasarlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Facebook Reklamları Soruları

Facebook reklamlarını firma ya da markaların ürün ya da hizmetini ulaştırmak istediği kitlelere, kendilerini en iyi ifade eden mesajları oluşturarak erişebildikleri ücretli uygulamalar olarak söyleyebiliriz.
Facebook reklamları, hedef kitlenize potansiyel müşteriler, internet sitesini ziyaret edenler ve markanın mobil uygulamasını kullananlar ve daha bir çok hedefleme yöntemi sayesinde ulaşarak satışlarınızı yukarı taşır. Her bir ürün için hedef kitle belirlenmesine olanak sağlayan Facebook reklamları, ilgi alanına yönelik yapılan hedeflemeler ile de alışveriş oranını artırır.
Bu soruya tek ve basit bir cevap vermek kolay değildir. Yazılı basındaki gibi kelime sayısı ya da kapladığı alana göre ücretlendirmenin geçerli olmadığı bu reklam bütçeleri amacın ne olduğu, hangi reklam tipinin kullanıldığı, ne kadar kişiye ulaşılmak istendiği ve hedef kitleye bağlı olarak bazı kriterlere göre belirlenir.
Facebook sayfanızda bizi reklam veren ya da yönetici yapmanızın akabinde reklamlarınıza başlayabiliriz, Facebook hesap şifrenizi olağandışı bir durum olmadıkça paylaşmanız gerekmeyecektir.

Uygun bütçe, hedef kitlenize, ulaşmak istediğiniz kitleye göre değişmektedir. Örneğin tüm İstanbul’a veya Türkiye’ye ulaşmak istiyorsanız, bütçeniz 100 binlerce TL olması gerekirken, Antalya içinde herhangi 30-40 bin kişilik spesifik bir kitleye çok daha uygun bütçeler ile ulaşabilirsiniz.

Reklamlarınız sizin istediğiniz süre kadar yayınlanır, Örneğin 2000TL bir reklam bütçesini dilerseniz 1 ayda, dilerseniz 1 günde harcayabilirsiniz. Hedef erişim miktarınız değişmez, 2000 lira ile ulaşabileceğiniz kişi sayısı 100 bin ise, bunu bir kaç güne yayabilir, ya da 1 ay içinde yavaş yavaş reklam gösterimi sağlayabilirsiniz.

Size bu konuda yardım etmeye biz hazırız! Hiç bir görsel ya da videoya sahip değilseniz çok küçük ücretlerle sizin için oluşturabilir, hali hazırda reklam için gerekli görseliniz varsa, reklam metinlerinizi sizin için yazabiliriz.

Bu konuda bir sınırınız olmaz, size özel atanmış müşteri temsilciniz işinizi anlayarak hedef kitlenizi oluşturup sonucu size sunacaktır. Örneğin, Antalya’da yaşayan, 18-40 yaş arası hamile bayanları reklamınızın gösterilmesi için hedefleyebilirsiniz. Ya da E-ticaret yapıyorsanız ilgi alanlarına göre tüm Türkiye veya diğer yurtdışı ülkelerdeki potansiyel müşterileri hedefleyebilirsiniz.

Doğru bir tespit yapmak belki de kasten ya da bilinçsizce yapılan negatif SEO çalışmalarının en kritik noktasıdır. SEO danışmanı çalışmaya negatif SEO çalışmasına maruz kaldığını düşündüğü web sitesine gelen bütün dış bağlantıları incelemekle başlar. Antalya Dijital Pazarlama, bu inceleme sürecini birkaç farklı araç üzerinden gerçekleştirir. Birden fazla araç kullanmamızın sebebi araştırma sürecinde en detaylı bilgilere ulaşarak müşterimize maksimum performans sağlayacak çalışmalar teslim ederek ilerlemektir. 
 
Bu araçlar üzerinden gerçekleştirilen analizlerde web sitesinin otoritesini negatif etkileyen bağlantılar tespit edilerek liste haline getirilir ve Google’ın sağladığı reddetme aracı üzerinden paylaşılır. Bunu yapmaktaki amacımız ise web sitemizin otoritesini düşürmek için kasten yapılmış negatif bir çalışma olduğunun ifade edilmesidir. Kısaca Antalya Dijital Pazarlama, baştan sona bağlantıların analizini derinlemesine yaparak müşterisine bilgi verir ve bu linklerin Google Search Console üzerinden web sitesi ile ilişiğinin kesilebilmesi için Disavow Links Tool üzerinden reddedilmesini sağlayarak bu çalışmayı tamamlar.

Reklamlarınız bittiğinde ya da talep ettiğiniz anda tarafınıza istatistik raporunuz sunulur. Bu raporda reklamlarınızın kaç kişiye ulaştığını, bin gösterim başına maliyetinizi, eğer video ise yüzde kaç izlendiğini, ne kadar beğeni aldığını vb. çok geniş bir istatistik çerçevesinde görebilirsiniz.

Eğer hedef kitlenizin orada olduğunu biliyorsanız tabii ki evet! Halihazırda Facebook grupları veya Facebook sayfanız üzerinde satış yapıyorsanız, konseptiniz ve ürününüze hakimseniz Facebook’ta kuşkusuz reklam vermeye başlayıp cironuzu arttırabilirsiniz.
Web sitesi trafiği, telefon aramaları, fiziksel mağaza ziyaretleri, etkinlik bildirimleri, uygulama indirme işlemleri, form doldurtma, video izlenmeleri, gönderi etkileşimi, katalog satışları, e-ticaret sitenizden çevirimiçi satış ve marka bilinirliğinize kadar geniş yelpazeye yönelik reklamlar verebilirsiniz.
Facebook reklamlarını dilediğiniz ülke ve ilde, hatta konum işaretleme, belirlediğiniz konumun +20 km çevresi gibi detaylıca demografik nokta atışı hedeflemeler yapabilirsiniz.
Evet, her müşterimize bütçelerinin belirli bir kısmında organik ya da reklamlarla edindikleri müşterilerine yeniden pazarlama reklamları göstermelerini öneriyoruz. Yeniden Pazarlama’nın Dijital Pazarlama’daki önemini anlatıyoruz. Ayrıca reklamlar gösterdiğiniz ve dönüşüm elde edemediğiniz kişilere de yeniden pazarlama yaparak ürünlerinizi satıyoruz.
Hayır, işletmemiz Facebook Verified Business statüsünde olduğu için Facebook politikalarını ihlal edecek hiç bir reklam için işbirliği yapmaz. Detaylar için www.facebook.com/policies/ads/adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ne aradığını bulamadın ya da hala kararsız mısın? Şimdi iletişime geç!

Antalya Dijital Pazarlama Ajansı Olarak ihtiyacınız olan sonuçları elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi göstermek istiyoruz.