Google Lighthouse nedir?

google lighthouse

Google Lighthouse Nedir?

Web sitenizi Google’ın gözünden görmek istemez miydiniz?

Hepimiz Google’ın algoritmalarının ayrıntılarının çok gizli sır olduğunu biliyoruz. Ama neyse ki Google’ın  bir web sitesini değerlendirirken önemli gördüğü yönler hakkında birçok bilgiye sahibiz.

Dahası, Sağolsun Google bize  web sitelerimizi geliştirmemize yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi ücretsiz araç sunuyor. Bunlardan biri de Google Lighthouse.

Gittikçe daha kritik hale geldiğini bildiğimiz bir sıralama faktörü en basit tabirle sayfa deneyimidir. Google Lighthouse, web sitenizin bu alanda ve daha pek çok alanda performans gösterdiğinden emin olmak için ihtiyacınız olan bilgileri size sunabilir

Google Lighthouse Kullanımı

Google Lighthouse ile Neler Yapabilirsiniz?

Google Lighthouse, web sitenizi geliştirmenize yardımcı olacak güçlü bilgiler sağlayan ücretsiz bir araçtır . Bir Lighthouse raporu ile, herhangi bir web sayfasının sayfa deneyimini değerlendirebilirsiniz. Performansını artırmak için değerli ipuçlarına erişebilirsiniz.

Google, bir dizi Core Web Vital sinyalleri de dahil olmak üzere son zamanlarda sayfa deneyimine olan bağlılığı artırdı . Sinyaller vasıtasıyla bir kullanıcının sayfanızı nasıl deneyimlediğini öğrenirsiniz. Web sitenizin bu alanda nasıl performans gösterdiğini Lighthouse aracılığıyla görebilirsiniz.

Google, yeni bir dizi Core Web Vital sinyalleri de dahil olmak üzere son zamanlarda sayfa deneyimine olan vurguyu artırdı . Sinyaller, bir kullanıcının sayfanızı nasıl deneyimlediğini bozar ve web sitenizin bu alanda nasıl performans gösterdiğini Lighthouse aracılığıyla görebilirsiniz.